Испания не успя да победи Египет, Себайос получи тежка травма

испания успя победи египет себайос получи тежка травма
от БНТ , Източник: БГНЕС
14:04, 22.07.2021

Египет и Испания завършиха наравно 0:0 в двубой от първи кръг на груповия етап на Олимпийските игри. Мачът се игра на стадион "Сапоро Доум" в Сапоро.

В края на първото полувреме, в 43-ата минута, полузащитникът на испанците Дани Себайос получи сериозна травма, след като бе настъпен по глезена от нападателя на египтяните Тахер Мохамед. Арбитърът на мача наказа нарушителя само с жълт картон, след като изгледа видеоповторения на ситуацията.

В друг мач от група С по-късно днес съперници ще бъдат Аржентина и Австралия.

По-рано, Мексико разби Франция с 4:1 в откриващия мач от олимпийски турнир при мъжете. И петте попадения паднаха след почивката. Ернесто Вега и Франсиско Кордова отбелязаха два бързи гола за мексиканците в началото на втората част, но Андре-Пиер Жиняк върна надеждите на Франция след точно реализирана дузпа. Мексико оформи крайния резултат след късни голове на Карлос Антуна и Едуардо Агире.