Виктория Томова не успя да се класира за първи път в своята кариера на финал в турнир от WTA. И при втория опит Вики остана на крачка от финала, след като отстъпи с 1:6, 2:6 пред испанката Паула Бадоса на полуфиналите на турнира в Белград.
23-годишната Бадоса, която е 44-та в ранглистата на WTA, успя да се възползва от умората при Томова, която вчера изигра два мача в един ден, и спечели първия дуел помежду им в техните кариери.
Въпреки поражението, Томова може да бъде много доволна от своето представяне в сръбската столица, където успя да постигне престижна победа над световната №69.
Вики заработи 10 100 долара и 110 точки за световната ранглиста, в която тя ще се изкачи с 15 позиции до рекордното в кариерата си 108-о място със 763 точки. Това означава, че понеделник Томова отново ще стане отново първа ракета на България.
През следващата седмица Вики ще участва в квалификациите на Ролан Гарос.
Клаудио Пистолези започна визитата си в България с посещение на тенис клубове
В търсене на мир: Съюзниците на Украйна изразиха притеснения относно плана на Тръмп
Преди утрешното заседание на ОИК-Варна: Ще бъде ли отстранен от поста кметът Благомир Коцев?