75 души са арестувани при мащабна спецоперация срещу престъпната организация Ндрангета, по подозрение за извършване на тежки престъпления.
Акцията беше проведена рано тази сутрин от италианската финансова гвардия и швейцарската полиция.
Представители на финансовата гвардия на южната италианска провинция Катандзаро казаха пред журналисти, общо 158 души са разследвани. Арестуваните са обвинени в участие в мафиотски дейности, международен трафик на наркотици, пране на пари, корупция и други тежки престъпления.
По време на операцията, в която от италианска страна взеха участие около 700 финансови гвардейци, беше конфискувано имущество на престъпните кланове на обща стойност 169 милиона евро.
Операцията срещу Ндрангета е резултат от съвместен разследващ екип, сформиран от италианските и швейцарските правоохранителни органи.
Чистият въздух като приоритет: Примерът на Лондон в борбата със замърсяването
Четири медала за националния ни отбор от Международната олимпиада по химия в Узбекистан
За подкуп от 300 евро: Повдигнаха обвинения на задържаните в Черноморец служители на НАП