Ива Деливерска даде най-добро време в своята серия на 100 м с препятствия в Банска Бистрица

Християн Касабов също бе най-бърз в серията си на 110 м с препятствия и ще се бори за място на финала на европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки.

ива деливерска даде добро време своята серия 100 препятсвия банска бистрица
Снимка: atletikabg.com
21:58, 18.07.2024

Ива Деливерска спечели серията си на 100 метра с препятствия на европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 18 години в Банска Бистрица, Словакия. В първата серия рекордьорката на България в тази дисциплина надбяга останалите участнички с 13.47 секунди.

В четвърта серия Зофия Роджек от Полша и Лиза Еркфелд от Швеция успяха да бягат по-бързо от 15-годишната българка съответно с 13.36 и 13.45 секунди.

Полуфиналите и финалът на тази дисциплина ще бъдат на 19 юли.

Национален рекорд на 110 метра с препятствия за юноши под 18 години постави Християн Касабов в сериите на европейския шампионат. Варненецът победи в серията си с 13.40 секунди и не остави никакви шансове за конкуренцията. 16-годишният възпитаник на треньора Симеон Попхлебаров коригира собствения си рекорд от 13.53 секунди, който постави на 6 юли, когато спечели балканската титла в Марибор, Словения.

Другият българин в сериите в тази дисциплина Здравко Здравков също подобри личния си рекорд с 14.16 секунди, но не успя да се класира за полуфиналите, които ще бъдат много оспорвани.

Испанецът от български произход Марио Стефанов беше първи в първа серия с 13.58 секунди.

Полуфиналите и финалът в дисциплината са на 19 юли.

В квалификациите на скок височина за девойки Натали Костова с 174 и Натали Захариева с 171 сантиметра не успяха да се класират за финала.

15-годишната Карина Цончева участва в квалификациите на троен скок, но получи контузия и остана с резултат 11.87 метра, което не достига за финал.

Гледайте европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки в Банска Бистрица по БНТ 3