Ива Иванова и Росица Денчева се класираха за втория кръг при девойките на US Open

Елизара Янева допусна загуба в първия кръг.

росица денчева стартира победа откритото първенство сащ тенис девойките
Снимка: БФ Тенис
09:36, 02.09.2024
Чете се за: 02:10 мин.

Ива Иванова и Росица Денчева се класираха за втория кръг при девойките на Откритото първенство на САЩ.

Поставената под №11 в схемата Иванова победи със 7:6(5), 6:3 Гаюл Джанг (Република Южна Корея). Срещата продължи 1:42 часа.

Иванова допусна пробив за 5:6 в първия сет, но успя веднага да отговори с рибрейк и така се стигна до тайбрек. В него Ива поведе с 6:4 точки и от втория си сетбол затвори първата част в своя полза.

Българката победи с 5:1 във втория сет и го спечели с 6:3. Във втория кръг Иванова ще играе срещу Валери Глозман от САЩ.

По-рано в програмата на турнира Росица Денчева спаси мачбол и също се класира за втория кръг на сингъл при девойките. Поставената под №10 Денчева направи обрат и победи с 1:6, 7:6(4), 7:6 (6) представителката на домакините Моника Екстранд. Срещата продължи 2 часа и 33 минути.

Българката започна лошо мача и загуби първия сет с 1:6. Във втората част Денчева спаси мачбол при 5:6 и сервис на Екстранд. След това се стигна до тайбрек, а в него Роси спечели със 7:4 точки.

Денчева поведе с 4:1 в третия сет, а при 5:3 изпусна два мачбола на собствен сервис. Екстранд успя да изравни за 5:5, а след това двете тенисистки си размениха по още един пробив. Така се стигна до решителен тайбрек в мача. В него Денчева изостана с 4:6, но спечели следващите шест точки и се класира за втория кръг. В него Росица ще играе срещу Ишика Ашар от САЩ.

Елизара Янева пък загуби в първия кръг с 6:4, 2:6, 3:6 от деветата поставена Кристина Пеничкова от САЩ. Срещата продължи 1:57 часа.