Ивайло Петев и Босна изпуснаха златния си шанс за Мондиал 2022

Ивайло Петев
18:16, 13.11.2021
Чете се за: 02:37 мин.

Отборът на Босна и Херцеговина, воден от българския треньор Ивайло Петев, не успя да се класира за Мондиал 2022. Кръг преди края на квалификациите за световните футболни финали тимът вече няма шанс да продължи.

Националният тим на Босна имаше нужда от победа, за да може да се бори с Украйна за второто място в Група D. Въпреки това, отборът на Ивайло Петев претърпя поражение с 1:3 у дома от Финландия. Именно скандинавците сега са на позиция, която да им позволи евентуално класиране за Мондиала в Катар.

Футболистите на Петев играха с човек повече 60 минути и на свой терен в Зеница, но не успяха да преодолеят финландците.

Босна и Херцеговина беше без голямата си звезда и капитан Един Джеко, който напусна лагера на отбора заради контузия.

В 25-ата минута Финландия получи право да изпълни дузпа, но гостите не успяха да се възползват от този шанс след пропуска на Теему Пуки. Само 4 минути по-късно обаче Маркус Форс изведе тима си напред за 1:0 след асистенция именно на футболиста на Норич.

В 37-ата минута обаче Юка Райтала остави своите с човек по-малко след нарушение срещу Сеад Колашинац, който трябваше да бъде заменен заради контузия при съприкосновението.

През второто полувреме, вместо тимът на Босна да се възползва от численото си превъзходство, Финаландия успя да вкара още два гола чрез Робин Лод и Даниел О'Шонеси. Играчът на Динамо Загреб Лука Менало успя да реализира само почетно попадение за домакините.

Лидер в групата в Франция с 12 точки, но тимът е и с мач по-малко от всички останали. Финландия вече е на второто с 11 точки, а Украйна на 3-о с 9. Босна и Херцеговина е на четвърто със 7, а Казахстан с 3 на последната 5-а позиция.

В последния кръг Финландия посреща Франция, а Украйна гостува на Босна и Херцеговина.

По-късно тази вечер от 21.45 часа българско време Франция ще се изправи срещу Казахстан.

На крилете на мечтите: 19-годишна авиаторка обикаля света с ултралек самолет
Представители на СИК в Благоевград с притеснения, че ръчното броене ще усложни допълнително работата им