Ивайло Скрински бе избран в Идеалната петица на европейското първенство за момчета U16 в Дивизия B

ивайло скрински избран идеалната петица европейското първенство момчета u16 дивизия
23:15, 13.08.2023

Ивайло Скрински бе избран в Идеалната петица на завършилото днес в Питещ европейско първенство за момчета U16 в Дивизия B.

Националът изигра много силен турнир, като имаше основен принос за спечелването на сребърните медали от България. Юношата на БУБА Баскетбол отбеляза общо 109 точки в седемте мача на нашите и бе в основата на класирането на България в Дивизия А. Скрински имаше средно 15.9 точки, 4.3 борби и 2.4 асистенции за 27.1 на мач.

Борна Катанович стана MVP на турнира, след 26 точки във финала.

България претърпя поражение от Хърватия с 67:85 (14:26, 16:21, 24:20, 13:18) във финалния двубой и завърши на второ място. Националите, водени от селекционера Стойо Чолаков, допуснаха единствената си загуба на шампионата и останаха със сребърните медали.

Лудогорец победи ЦСКА София с 3:0, Десподов потвърди, че има оферта от Краснодар
Людмила Самсонова надигра Елена Рибакина и ще играе на финала на тенис турнира в Монраел