Изключително постижение за Йосиф Миладинов – финал в Токио

Йосиф Миладинов
04:39, 30.07.2021
20043

Изключително представяне направи българският плувец Йосиф Миладинов на 100 метра бътерфлай на Олимпиадата в Токио. 18-годишният талант се класира за финала в дисциплината, след като записа време 51.06 секунди.

Това е първи олимпийски финал за страната ни в този спорт от 33 години.

Родният състезател ще плува за медал, сред най-големите, като влезе в Топ 8 с четвърто време.

Благодарение на изключително бързите си втори 50 метра в басейна, Йосиф Миладинов успя да навакса изоставането си и финишира втори в своята серия.

Йосиф Миладинов пред БНТ: Искам да съм по-бърз

Финалът на 100 метра бътерфлай в олимпийската столица е в събота, 31 юли, от 4.30 часа. Битката ще можете да гледате по БНТ, както и онлайн в спортната секция на bntnews.bg.

С най-добро време в дисциплината с олимпийски рекорд се класира американецът Кейлъб Дресел с 49.71 секунди.

Видео от полуфиналната серия с участието на Миладинов можете да видите ТУК

Кристиян Минковски: Дано Йосиф направи перфектното плуване на финала

Снимки: Снимка: БОК, Костадин Андонов – Start-Photo

Минесота Тимбъруулвс победи шампиона Денвър Нъгетс в първия мач от полуфиналните плейофи на Запад в НБА
09:06, 05.05.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Ига Швьонтек спечели първата си титла от тенис турнира WTA 1000 в Мадрид след драматичен успех над Арина Сабаленка
08:52, 05.05.2024
Макс Верстапен ще стартира от първа позиция в Гран при на Маями във Формула 1
08:34, 05.05.2024
България спечели златните медали при мъжете на европейското първенство по кърлинг в дивизия С
08:17, 05.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Хавиер Ибанес завоюва европейската титла на IBA в категория до 57 килограма
07:59, 05.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени в Римини НА ЖИВО по БНТ 3
Чете се за: 01:57 мин.
Яник Синер се оттегли от участие на турнира по тенис в Рим от сериите "Мастърс"
22:38, 04.05.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Реал Мадрид спечели титлата в Ла Лига след загубата на Барселона от Жирона
21:31, 04.05.2024
Ерлинг Холанд отбеляза четири гола за успеха на Манчестър Сити над Уулвърхемптън
21:27, 04.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.