При специализирана полицейска операция в Бургас задържаха иманяр в Сунгурларе. В дома му са открити и иззети множество предмети, имащи белези на културно-исторически ценности, сред които монети, кръстчета, пръстени, апликации и статуетка.
"Иззетите предмети са 537. Артефактите са от периода Рим, Византия и Османската империя. Има сребърни, медни и бронзови предмети. Задържаният за деянието е 54-годишен мъж, който е жител на Сунгурларе", каза Александър Антонов от Криминална полиция - Бургас.
По думите му извършителят се е снабдил с предметите, след като ги е купувал от различни лица с цел търговия.
"Търгувал е с тях на територията на България. Най-вероятно е събирал предметите дълго време. Мъжът се занимава с изкупуване на билки основно", обясни Александър Антонов.
По случая е образувано досъдебно производство.
Изображението е илюстративно
Автор: Елеана Цанова
Над 1 кг анаболни стероиди и 500 ампули тестостерон задържаха митничари в София
Съдът остави в ареста две от момчетата, обвинени в убийството на 46-годишен мъж във Варна
КС ще разгледа спор за решението България да се включи в Съвета за мир на Тръмп
От доживотна на 20 г. затвор: Намалиха присъдата на мъжа от Перник, пребил до смърт жена си Анита
Гърция отлага новите изисквания за автомобилните аптечки до 1 януари 2027 г.