Джокович и Дел Потро ще спорят за титлата на US Open, контузия попречи на Надал да се противопостави на аржентинеца (видео)

джокович дел потро спорят титлата open контузия попречи надал противопостави аржентинеца видео
17:03, 07.09.2018
Чете се за: 01:24 мин.
Тенис

Сърбинът Новак Джокович се класира за осми път на финал на Откритото първенство на САЩ. В битка за титлата той се изправя срещу Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина).

Защитаващият титлата си Рафаел Надал приключи по най-неприятния възможен начин участието си в турнира. Контузия спря испанеца на 1/2-финала срещу Хуан Мартин Дел Потро при резултат 6:7(3), 2:6. Рафа почувства болки в началото на втория сет, които видимо оказаха влияние на играта му и в крайна сметка въобще не стартира третия сет.

Първата част бе доста равностойна. Дел Потро на два пъти успя да пробие, но веднага след това Надал правеше същото още в следващия гейм и не позволи на аржентинеца да се откъсне в резултата. Дел Потро дори пропусна два сетпойнта при 5:4 и собствен сервис и така се стигна до тайбрек. В него Дел Потро бе категоричен и стигна до победата със 7:3 точки.

В началото на втория сет Надал взе медицински таймаут, като изглежда имаше някакъв проблем с коляното. Все пак той продължи да играе, но действията му на корта не бяха на познатото ниво и Дел Потро стигна до убедителното 6:2.

Рафа Надал въобще не започна третия сет и на практика сдаде титлата си. Дел Потро пък вече е финалист в турнира, като достига до тази фаза за втори път в кариерата си, след като през 2009 година вдигна титлата в Ню Йорк.

Новак Джокович постигна успех с 6:3, 6:4, 6:2 над Кей Нишикори за 2:22 часа. 31-годишният сърбин печелеше лесно своите подавания, докато неговият съперник често изпитваше трудности на свой сервис.

В първия сет Ноле взе ранен пробив още във втория гейм, който му бе достатъчен да стигне до успеха с 6:3.

Втората част започна с два дълги гейма. Първо Нишикори се измъчи да удържи подаването си, като спаси цели 5 точки за пробив. След това и Джокович за пръв път в мача на два пъти се наложи да спасява точки за пробив, но успя да се справи.

След това сърбинът взе своето в петия гейм и стигна до пробив, след който стигна до успех във втория сет с 6:4.

Третата част бе изцяло под доминацията на Джокович. Нишикори допусна ранен пробив, а след това се пропука за 2:5. Сърбинът бе категоричен на своя сервиз и затвори мача по категоричен начин.

Джокович завърши срещата с 16 уинъра и 29 непредизвикани грешки. Сърбинът спечели 76% от точките на свой сервис и 44% при посрещане. Той направи 3 аса и 2 двойни грешки.

Още Тенис

Николас Хари отстрани Стефанос Циципас и ще играе на полуфиналите в Рим
23:09, 16.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Ига Швьонтек е финалистка в Рим след успех над Коко Гоф
19:08, 16.05.2024
Габриел Донев и Симон-Антони Иванов ще играят на четвъртфиналите на турнира по тенис в Куршумлийска баня
19:05, 16.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Томи Пол надигра Хуберт Хуркач в три сета и ще играе на полуфиналите на Мастърс турнира в Рим
17:28, 16.05.2024
Гергана Топалова продължава победната си серия и е на полуфинал в Загреб
16:20, 16.05.2024
Чете се за: 00:30 мин.
Елизара Янева отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнир от категория J300 на ITF в Италия
16:15, 16.05.2024
Чете се за: 00:50 мин.
Виктория Томова загуби от втората поставена Кейти Боултър на осминафиналите в Париж
09:46, 16.05.2024
Виктория Томова се изправя срещу британската номер 1 Кейти Боултър на осминафиналите в Париж
08:49, 16.05.2024
Чете се за: 01:17 мин.
Онс Жабер открива сезона на трена в Нотингам, където Кейти Боултър ще защитава титлата си
07:48, 16.05.2024
Чете се за: 03:17 мин.
Министър Вълчев за казуса БАН-НИМХ: Нагласите в НИМХ за излизане са категорични