Калин Златков и Юлия Златкова спечелиха Балканската купа

калин златков юлия златкова спечелиха балканската купа
Снимка: БФ ски
14:45, 31.03.2023
Чете се за: 02:07 мин.

Националите Калин Златков и Юлия Златкова (Юлен) са носителите на Балканската купа за сезон 2022/23. Двамата събраха най-много точки за генералното класиране във възстановения формат на състезанието от стартовете в Словения, Хърватия, Сърбия, Босна и Херцеговина и България. Днес в Банско на писта „Томба“ се проведе и финала на Балканската купа. Участие в слалома организиран перфектно от БФСки и Юлен АД взеха 22 жени от 9 нации и 40 мъже от 12 държави. При жените Цурбриген спечели с общо време от двата манша от 1:46,03 мин. Втора е Юлия Златкова (Юлен) на 1,16 сек, а трета е Луиза Бертани (Витоша ски) на 3,83 сек. При мъжете Шепа спечели с 1:37,58 мин, пред Хю МакАдам (Австралия) – 1:38,33 мин и Калин Златков (Юлен) – 1:38,72 мин.

Носителите на Балканската купа бяха наградени лично от Цеко Минев, член на Съвета на ФИС и президент на БФ по ски. Останалите призьори получиха своите награди от Георги Бобев, вицепрезидент на БФСки, Патрик Ланг, вицепрезидент на грузинската федерация по ски, Елвис Тоци, президент на албанската федерация по ски, Джианис Мармарелис, вицепрезидент на гръцката федерация по ски и Михо Главич, председател на хърватската ски федерация.

Гигантския слалом и слаломът бяха валидни и за купа Пирин и държавното до 18 и 21 г. Утре стартовете в Банско продължават с гигантски слалом за мъже и жени, който е валиден за Държавното първенство.

Чете се за: 01:47 мин.
Олимпийските игри в Париж 2024 - от 26 юли до 11 август, само в ефира на Българската национална телевизия
Чете се за: 01:05 мин.
Миналото, което формира Нико Уилямс като човек и футболист (ВИДЕО)
21:55, 14.07.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Историята на "Кайзера" - от работническия квартал до висините на световния футбол (ВИДЕО)
21:30, 14.07.2024
Чете се за: 03:12 мин.
България спечели 11 златни медали от световното първенство по кану-каяк за ветерани в Пловдив
21:22, 14.07.2024
Чете се за: 03:20 мин.
Антонина Зетова: Не можем да осъзнаем с точност, това което направихме
21:16, 14.07.2024
Чете се за: 03:27 мин.
Гергана Топалова се класира за основната схема на турнир от сериите WTA 250 в Будапеща
20:59, 14.07.2024
Новак Джокович: Поздравления за Карлос, който показа напълно завършена игра
20:43, 14.07.2024
Чете се за: 01:10 мин.