Карлос Алкарас преодоля съпротивата на квалификант за победно начало на Ролан Гарос

карлос алкарас преодоля съпротивата квалификант победно начало ролан гарос
21:20, 29.05.2023
Чете се за: 01:42 мин.

Водачът в световната ранглиста по тенис Карлос Алкарас (Испания) стартира с победа на Откритото първенство на Франция. Алкарас надделя над квалификанта Флавио Коболи с 6:0, 6:2 и 7:5.

Испанецът доминираше сериозно в първите два сета, а в третата част той реализира пробив в седмия гейм, а след това при 5:3 пропусна три мачбола при подаване на съперника. Алкарас сервираше за мача при 5:4, но допусна първи пробив. Испанецът реагира веднага и реализира нов брейк, след което затвори със 7:5. Двубоят продължи близо два часа.

Шампионът през 2015 година Стан Вавринка (Швейцария) започна с успех над испанеца Алберт Рамос със 7:6(5), 6:4, 6:7(2), 1:6, 6:4. 38-годишният швейцарец, който пласира 14 аса, първоначално пропиля два сета аванс, но в решителната пета част поведе с 5:2 и това се оказа ключово. Във втория кръг той ще играе срещу австралиеца Танаси Кокинакис.

Двукратният финалист Доминик Тийм (Австрия) отпадна на старта след поражение от аржентинеца Педро Качин с 3:6, 2:6, 7:6(1), 6:4, 2:6.

Кирил Петков: Намесата на Кремъл във вътрешните работи на страните от Източна Европа е огромен проблем
Балкан се наложи за втори път над Черноморец и е на победа от защита на титлата си в НБЛ