С успеха "железничарите" изпревариха именно пазарджиклии в класирането

Локомотив София Хебър Пазарджик
Снимка: Startphoto.bg
20:32, 16.02.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Локомотив София се наложи над Хебър с 1:0 в Пазарджик в първия пролетен мач от 21-вия кръг на Първа лига. Победното попадение за "червено-черните" вкара бразилецът Карлос Франса в шестата минута.

"Железничарите" откриха резултата с първата си възможност. Симеон Мечев спечели единоборство в центъра на терена и пусна хубав пас към Карлос Франса, който избяга зад гърба на защитата отдясно и с плътен диагонален удар изведе отбора си напред - 0:1.

Столичният отбор стигна до трите точки с единствения си точен изстрел в двубоя, като след почивката зрителите на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик не видяха нито един точен удар.

В 52-ата минута положението за Хебър стана още по-тежко, след като Архан Исуф бе изгонен с директен червен картон. Той спря откъсващия се сам срещу вратата Владимир Николов и бе изгонен от съдията Станимир Тренчев.

Благодарение на успеха Локомотив успя да изпревари Хебър и Славия и се изкачи на 11-о място в класирането с 22 точки. Тимът от Пазарджик падна на 13-а позиция с 20.