Късен гол спаси Локомотив София от загуба в Стара Загора

20:24, 23.07.2022
късен гол спаси локомотив софия загуба стара загора
Снимка: БНТ

Отборът на Локомотив София постигна равенство 1:1 при визитата си на Берое Стара Загора в двубой от третия кръг на Първа лига.

„Зелените“ откриха резултата в 32-ата минута, когато Симеон Мечев центрира от пряк свободен удар отдясно в наказателното поле на столичните „железничари“, където Абубакар Тунгара изпревари плонжа на стража Александър Любенов и с глава прати топката в мрежата на Локомотив.

Пет минути преди края на редовното време „червено-черните“ възстановиха равенството. Селсо Рапосо центрира отдясно в пеналтерията на домакините, а с топката последователно се разминаха бранителите Георги Динков и Стилиян Николов, за да може Димитър Митков с удар от границата на вратарското поле да прати кълбото в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Иван Караджов.

В класирането съставът на Петър Хубчев е пети с актив от 4 точки, колкото има и четвъртият ЦСКА, но „червените“ са с мач по-малко. Локомотив София е 14-и с два пункта, а лидер е шампионът Лудогорец с 7 точки.