Катар е последният полуфиналист в турнира за Купата на Азия

Домакинът на турнира елиминира Узбекистан след изпълнение на дузпи

Катар
Снимка: Facebook: AFC Asian Cup
22:07, 03.02.2024
Чете се за: 01:07 мин.

Отборът на Катар е последният полуфиналист за Купата на Азия по футбол. Домакинът на турнира елиминира Узбекистан след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията завършиха 1:1, а при дузпите катарците бяха точни и спечелиха с 3:2.

В 27-ата минута вратарят на Узбекистан Уткир Юсупов вкара топката в собствената си врата. Резултатът изравни Одилжон Хамробеков в 59-та минута.

При дузпите узбеките изпуснаха три пъти, докато катарците не намериха целта два пъти.

На полуфиналите отборът на Катар ще играе срещу Иран на 7 февруари. В другия полуфинал ден по-рано ще се срещнат Република Корея и Йордания.

В Москва: Арестуваха журналисти, отразяващи протест на военни съпруги
Барселона стигна до успех над Алавес и дръпна на Атлетико Мадрид на третото място