Кенийска доминация на „Пробега на свободния дух Русе - Гюргево”

Най-добре от българските атлети се представиха Маринела Нинева и Иван Андреев, които се наредиха съответно на второ и трето място при жените и при мъжете.

кенийска доминация bdquoпробега свободния дух русе гюргевоrdquo
Снимка: Община Русе
17:12, 30.09.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Над 300 състезатели от 10 държави се включиха в шестото издание на „Пробега на свободния дух Русе - Гюргево”, който премина по Дунав мост 1 и е единствения в Източна Европа трансграничен шосеен маратон.

По традиция стартът бе даден от централния площад „Свобода” в Русе, а първи пред Часовниковата кула в Гюргево финишира кениецът Кенеди Кимутай. Той измина 15-километровата дистанция за време 42:34 минут.

Най-бърз от българите беше Иван Андреев от "Дунав" Русе, който завърши трети в надпреварата.

"Завърших на трето място. Бях първия след кенийците, което за мен е доста добро постижение", сподели Андреев след финала.

При дамите успехът също бе за представител на Кения в лицето на Глориус Джепкинуй, а втора зад нея се нареди българката Маринела Нинева.

"Трасето е страхотно. Това състезание наистина е много атрактивно, да стартираш в една държава и да финишираш в друга", коментира Нинева.

Автор: Андрей Кючуков