Клей Томпсън реализира 35 точки за победата на Голдън Стейт над Юта в НБА

Томпсън стана шестият баскетболист в историята на Голдън Стейт, който преминава границата от 15 000 вкарани точки.

клей томпсън реализира точки победата голдън стейт юта нба
11:09, 16.02.2024
Чете се за: 02:10 мин.

Клей Томпсън реализира 35 точки за победата на Голдън Стейт над Юта със 140:137 като гост в двубой от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада.

Това бе най-доброто постижение на Томпсън от началото на сезона. След 727 поредни срещи от редовния сезон като титуляр в серия, започнала през март 2012 година, Томпсън остана сред резервите в началото на двубоя. Той отбеляза 10 точки в ключовите моменти на първата четвърт и реализира общо 7 тройки за успеха на Уориърс.

Старши треньорът Стив Кър записа 500-ата си победа, а Клей Томпсън стана шестият баскетболист в историята на Голдън Стейт, който преминава границата от 15 000 вкарани точки.

Дреймонд Грийн допринесе с 23 точки, а Андрю Уигинс добави 19 точки за Уориърс.

Колин Секстън реализира 35 точки и 9 асистенции, а новобранецът Кионте Джордж добави 33 точки и 6 асистенции за Юта, който загуби четвърти пореден мач.

Мемфис надигра Милуоки у дома със 113:110 след като Заир Уилямс и Джи Джи Джаксън вкараха по 27 точки, а Деймиън Лилард пропусна за Портланд при стрелбата си от тройката в последната секунда. Победата бе втора поредна за Гризлис, които не можеха да използват 10 от състезателите си заради контузии.

Янис Адетокунбо бе най-резултатен за Милуоки с 35 точки и 12 асистенции, а Лилард завърши с 24 точки.

В друга среща от вечерта в НБА тимът на Минесота се наложи като гост на Портланд със 128:91. Антъни Едуардс реализира 34 точки за Минесота, а Джерами Грант отбеляза 20 за домакините.