колумбия надви сенегал осминафинал
19:47, 28.06.2018
Чете се за: 01:21 мин.
Световен футбол

Колумбия се класира за осминафиналите на Световното първенство в Русия през 2018 година. Футболистите на Хосе Пекерман се наложиха над Сенегал с минималното 1:0 и така с актив от 6 точки спечелиха група "H".

"Лъвовете на Теранга" пък приключват участието си, оставайки на третата позиция. Сенегал и Япония завършиха с по 4 точки и еднаква голова разлика - 4:4, а в директния сблъсък не излъчиха победител - 2:2. Така това, което реши класирането, са по-малкото жълти картони, които получиха "самураите".

-----

На срещата в Самара отборите започнаха предпазливо срещата, а в 12-ата минута Хуан Кинтеро шутира от фаул, но вратарят Кадим Н'Диайе парира удара му.

Шест минути по-късно главният арбитър Милорад Маджич отсъди дузпа в полза на Сенегал, но след това отмени решението си, след като на видеоповторения изгледа подробно ситуацията в наказателното поле между Давинсон Санчес и Садио Мане.

След точно половин час игра звездата на колумбийския отбор Хамес Родригес получи контузия и беше заменен принудително от Луис Муриел.

През втората част на срещата позиционната игра на двата отбора продължи. Стигна се до 74-ата минута, когато Джери Мина с глава засече топката във вратата на Сенегал, възползвайки се от центриране от корнер на Хуан Кинтеро.

Само три минути след това африканците пропуснаха да изравнят, но вратарят Давид Оспина спаси удара на Мбайе Нианг.

До края на двубоя в Самара сенегалците направиха опити да изравнят, но не достигнаха до чисти голови положения пред вратата на Колумбия.

На осминафиналите на Мондиал 2018 колумбийците ще играят срещу Англия или Белгия.

Сенегал - Колумбия 0:1
0:1 Джери Мина (74)

Сенегал: Кадим Н'Диайе, Ламин Гасама, Калиду Кулибали, Салиф Сане, Юсуф Сабали (74-Муса Уаге), Исмайла Сар, Идриса Гай, Шейху Куяте, Кейта Балде (80-Муса Конате), Садио Мане, Мбайе Нианг (86-Диафра Сако)
Селекционер: Алиу Сисе

Колумбия: Давид Оспина, Сантяго Ариас, Джери Мина, Давинсон Санчес, Йоан Мохика, Матеус Урибе (83-Джеферсон Лерма), Карлос Санчес, Хамес Родригес (31-Луис Муриел), Хуан Кинтеро, Хуан Куадрадо, Радамел Фалкао (89-Мигел Борха)
Селекционер: Хосе Пекерман

Жълти картони: Мбайе Нианг (Сенегал), Йоан Мохика (Колумбия)

4. Полша 3 1 0 2 2:5 3
*Япония се класира по правилото за феърплей.

Чете се за: 01:17 мин.
Кристиано Роналдо даде криле на Ал-Насър и постави рекорд (ВИДЕО)
Чете се за: 01:32 мин.
Франция постигна драматична победа над Египет и ще играе с Испания на финала на турнира по футбол в Париж
00:51, 06.08.2024
Чете се за: 01:47 мин.