ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Костадин Костадинов за разнопосочните позиции на ПП-ДБ за КПК: Това е тотална политическа шизофрения

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 02:32 мин.
У нас
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Лидерът на "Възраждане" - Костадин Костадинов нарече разнопосочните мнения в ПП-ДБ за това дали ще подкрепят закриването на Антикорупционната комисия "тотална политическа шизофрения".

      "В случая, на мен ми е особено интересно реакцията на ПП-ДБ, защото те дадоха три различни реакции. Първо Атанас Анасов излезе от името на ПП-ДБ да говори, като каза, цитирам, нашата коалиция ще внесе предложение, законопроект за закриване на КПК. След като Пеевски каза, че той ще направи същото нещо, днес разбирам, че Шотев от ПП е казал, че те няма да го подкрепят, но след това разбираме, че Мартин Димитров пък от ДБ е казал, че ще го подкрепят. И става някаква тотална политическа шизофрения.

      Костадинов смята, че ПП-ДБ и ДПС си подават топката, че комиисята, създадена от ГЕРБ, ДПС и ПП-ДБ за политическа бухлка, вече не е изгодна за ПП-ДБ и затова искат закриваенто ѝ.

      "Ще ви припомня, че ние бяхме най-яростните противници въобще да се създаде такава комисия, защото смятахме, че КОМПИ в стария си формат работеше достатъчно добре. Тогава обаче ПП-ДБ успяха да убедят ГЕРБ и ДПС, които им бяха коалиционните партньори, че трябва да се създаде такава комисия. Те, разбира се, с техния известен инфантилизъм, политически инфантилизъм, мислеха, че могат да контролират тази комисия
      и съответно ще я използват срещу тези, които не са ги подкрепили. Но както е добре известно, ГЕРБ и ДПС ги надиграха, превърнаха разбира се КПК в бухалка, но не в бухалка в ръцете на ПП-ДБ, в техните собствени ръце, в резултат на което ПП-ДБ започнаха да се оплакват от собственото си творение и да искат неговото закриване."

      Попитан възможно ли е при закриването на комисията да се загубят милиарди по ПВУ, както по-рано днес предупреди лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, Костадинов отговори:

      "А Борисов, като каже нещо, не е винаги и задължително вярно. . Какви са тези 5 милиарда? За какво са? Как ще ги изгубим? На мене ми е много интересно да разбера първо как ще ги изгубим, защото има и други условия."

      Вижте целия разговор във видеото

      Последвайте ни

      ТОП 24

      Най-четени

      Водещи новини

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?