Кристъл Палас постигна дубъл над Манчестър Юнайтед този сезон с успех на "Селхърст Парк"

По-рано този сезон лондончани се наложина над "червените дяволи" и на "Олд Трафорд"

07:32, 07.05.2024
Чете се за: 02:07 мин.
кристъл палас победи уест хем зрелищно лондонско дебри седем гола

Кристъл Палас победи Манчестър Юнайтед с 4:0 в последния мач от 36-ия кръг на Висшата лига. "Червените дяволи", които се целят в завършек в топ 5 и участие в Лига Европа през следващия сезон, допуснаха тежка загуба на стадион "Селхърс Парк" в английската столица Лондон.

Столичани откриха резултата в 12-ата минута. Майкъл Олисе проби в наказателното поле и стреля в далечния ъгъл за 1:0.

Каземиро бе близо до изравнителен гол, но съдията Джаред Жиле отмени попадението му заради нарушение на Расмус Хойлунд срещу Дийн Хендерсън.

Първото полувреме завърши с нов гол за "орлите". Жан-Филип Матета отправи плътен шут в близкия ъгъл на вратата, пазена от Андре Онана.

След почивката Каземиро отново прати топката в противниковата врата, но този път попадението не бе зачетено заради засада. В ответната атака Еберичи Езе можеше да се разпише, но стреля в дясната греда.

През второто полувреме домакините отбелязаха нови два гола. Тайрик Мичъл направи преднината класическа с шут от непосредствена близост. Майкъл Олисе удвои головата си сметка и оформи крайния резултат с мощен изстрел. В добавеното време резервата Одсон Едуард стреля в лявата греда.

За първи път в ерата на Висшата лига лондончани постигат дубъл над играчите на Ерик тен Хааг. По-рано през кампанията Палас спечели двубоя на "Олд Трафорд" с минималното 1:0 с гол на Йоаким Андерсен.

Манчестър Юнайтед остава на 8-ата позиция в класирането с актив от 54 пункта. Кристъл Палас заема 14-ото място в подреждането с 43 точки.