Кристъл Палас разби Арсенал в столичен сблъсък

Кристъл Палас
23:54, 04.04.2022

Кристъл Палас победи Арсенал с 3:0 в мач от 31-ия кръг на Висшата лига. Жан-Филип Матета, Джордан Аю и Вилфред Заха бяха точни за победителите.

Възпитаниците на Патрик Виера наложиха домакински натиск на стадион "Селхърст Парк" и поведоха в 14-ата минута. Жан-Филип Матета стреля с глава от непосредствена близост, за да открие резултата.

Джордан Аю удвои преднината на "орлите". Нападателят получи извеждащ пас от Йоаким Андерсен и стреля в далечния ъгъл на противниковата врата.

След почивката домакините стигнаха до нов гол. Вилфред Заха бе фаулиран в наказателното поле от Мартин Йодегард, след което именно катдивоарецът реализира последвалата дузпа.

"Топчиите" се опитаха да достигнат до почетно попадение, но Висенте Гуаита спаси изстрели на Букайо Сака и Емил Смит Роу, а резервата Еди Нкетия шутира в напречната греда.

Арсенал заема 5-ата позиция в класирането с актив от 54 точки. Кристъл Палас се намира на 9-ото място в подреждането с 37 пункта.