Кузманов пропусна шансовете си и отпадна в Аликанте

14:53, 07.10.2022
Чете се за: 02:02 мин.
димитър кузманов започва испанец старта чалънджър финландия

Втората ракета на България в мъжкия тенис Димитър Кузманов отпадна на четвъртфиналите на турнира от сериите Чалънджър в Аликанте, Испания, след като загуби в три сета от унгареца Фабиан Марожан.

Мико отстъпи с 6:3, 5:7, 5:7 за малко повече от два часа игра, но определено може да съжалява, тъй като и във втората, и в третата част той имаше пробив аванс.

Двубоя започна отлично за Кузманов, който след ранен пробив си осигури комфортен аванс от 3:0 в първия сет и до края не изпусна инициативата, за да затвори частта с 6:3.

Вторият сет отново се развиваше благоприятно за българина, който пробив за 3:2, но този път Марожан съумя да се върне в играта и изравни за 4:4. В 12-ия гейм пък Мико сервираше за влизане в тайбрек, но се пропука и позволи на Марожан да изравни резултата в сетовете след 7:5 в негова полза.

За съжаление, в решителната трета част ситуацията отново се повтори, като Кузманов пропиля пробив аванс и при 5:6 загуби подаването си, което сложи и точка на спора в мача.

С достигането си до четвъртфиналите Димитър Кузманов ще прибави 15 точки към световната ранглистa, които ще му помогнат да продължи изкачването си, приближавайки се към рекордното си класиране, а именно №159 от по-рано тази година.