12:34, 07.10.2020
Чете се за: 00:39 мин.
НБА
лейкърс победа титлата нба

ЛА Лейкърс надигра Маями Хийт със 102:96 в мач номер 3 от финалите на Националната баскетболна асоциация.

„Езерняците“ поведоха с пет точки след края на откриващата четвърт, но „горещите“, за които се завърна Бам Адебайо след разтежение в областта на врата, обърнаха мача и водеха с четири пункта.

Разликата на полувремето бе две точки в полза на тима от Калифорния.

След 15-минутната пауза възпитаниците на Франк Вогел и Ерик Сполстра бяха почти неразделни, но в края Лейкърс пречупи съперника, като точка на спора сложи тройка на Антъни Дейвис около 40 сек преди сирената за 100:91.

Ей Ди завърши с 22 точки и девет борби, докато ЛеБрон Джеймс се отчете с 28 точки, 12 борби и осем асистенции.

За Хийт Джими Бътлър остана на асистенция от нов трипъл-дабъл – 22 точки, десет борби и девет асистенции, докато Тайлър Хиро реализира 21 точки и седем борби – Адебайо завърши с 15 точки и седем борби при завръщането си след травма.

Лейкърс са на победа от първа титла на НБА от 2010-а насам, когато „езерняците“ надиграха в спора за трофея Бостън Селтикс.

Мач номер 5 е в петък срещу събота от 04:00 часа сутринта българско време.

Първото решение на Тръмп след COVID - замрази преговорите за финансова помощ на засегнатите от пандемията