Левски се доближи до участие в плейофите в НБЛ

Левски победи Ямбол с 88:79 (22:19, 20:19, 19:23, 27:18) като домакин в зала „Триадица“ в София в среща от 31-ия кръг (втора шестица) в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже.

шумен остави шансове левски направи решителна стъпка плейофите нбл академик надви драматично ямбол
21:43, 19.04.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Левски победи Ямбол с 88:79 (22:19, 20:19, 19:23, 27:18) като домакин в зала „Триадица“ в София в среща от 31-ия кръг (втора шестица) в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Победата доближи „сините“ до участие в плейофите и бе общо 13-а за отбора, воден от старши треньора Димитър Ангелов, докато Ямбол допусна трета поредна и общо 19-а загуба.

Домакините бяха по-активни през първото полувреме и водеха с 42:38 на почивката, но баскетболистите на Ямбол оказаха сериозна съпротива в третата част, когато поведоха за кратко и преди последната четвърт резултатът бе 61:61. В последните 10 минути обаче „сините“ успяха да се преборят за победата.

Димитър Маринчешки бе най-полезен за Левски с 25 точки, 6 борби и 3 асистенции, докато Асен Великов допринесе за победата с 23 точки, 3 борби и 6 асистенции. За Ямбол Павел Маринов завърши с 23 точки, 2 борби и 5 асистенции.

Адът се снима по-лесно от Рая - световноизвестният фотограф Паоло Уудс говори пред БНТ