Левски удари Нефтохимик като гост и спря победната серия на бургазлии при Мартин Стоев

21:36, 23.02.2024
Чете се за: 03:22 мин.
левски удари нефтохимик гост спря победната серия бургазлии мартин стоев

Отборът на Левски победи с 3:1 (25:23, 25:21, 23:25, 25:21) гейма като гост състава на Нефтохимик 2010 Бургас в едно от дербитата на 18-ия кръг в Националната волейболна лига (НВЛ).

По този начин столичани нанесоха първо поражение на своя съперник под ръководството на Мартин Стоев, който спечели всеки един от първите си шест двубоя начело на действащия шампион в родното волейболно първенство.

Мачът започна по-добре за гостите, които в началните минути направиха няколко опита да се откъснат в резултата, но бургазлии реагираха всеки път, за да възстановят равенството при 12:12. В следващите минути двата тима бяха напълно равностойни, но в решителните моменти две атаки на Владимир Гърков осигуриха на "сините" аванс при 24:22 и въпреки че първия сетбол не бе реализиран, при втория сервис в аут на домакините осигури успеха за момчетата на Николай Желязков след 25:23.

Втората част стартира при поделено надмощие, за да бъдат отново изравнени силите при 13:13. Тенденцията се запази до 18-ата точка, след която блокада на Майкон Морейра и ас на Венислав Антов помогнаха на Левски да поведе с три пункта при 21:18 и до края столичани не изпуснаха инициативата, удвоявайки преднината си в срещата след 25:21.

Третият гейм започна с предимство на страната на Нефтохимик 2010, които взеха аванса още при 2-1 и повече не го изпуснаха, въпреки че в края две добри изпълнения от начален удар на Антов позволиха на софиянци изравнят при 23:23. Последваха обаче две успешни нападения за домакините дело на Иван Раич и Георги Петров, с което бургазлии измъкнаха сета след 25:23.

Четвъртата част започна равностойно, но в средата ѝ силни изяви на Майкон Морейра помогна на "сините" да дръпнат с няколко точки при 16:13. Волейболистите на Мартин Стоев отговориха, заличавайки почти напълно своя пасив при 16:17, но серия от три поредни пункта направи така, че столичани да се откъснат сериозно при 20:16. До края Левски не изпусна контрола върху мача, подпечатвайки крайния успех след 25:21.

За победителите Владимир Гърков бе над всички със своите 24 точки (1 ас), а диагоналът Венислав Антов добави 16. От другата страна Бранимир Грозданов се отчете с 15 пункта, а със същия актив приключи и Иван Раич.

В класирането Левски излезе на второто място с актив от 41 точки и баланс 14-4, докато Нефтохимик 2010 Бургас остава трети с пункт по-малко и показатели от 13-5.

Междувременно в друг двубой от 18-ия кръг Берое Стара Загора се наложи трудно с 3:2 (20:25, 25:21, 20:25, 25:22, 15:10) гейма като гост на Пирин Разлог.