Лудогорец ще играе срещу косовския Балкани в първия кръг на Шампионската лига

лудогорец играе косовския балкани първия кръг шампионската лига
Снимка: ПФК Лудогорец
15:22, 20.06.2023
Чете се за: 02:17 мин.

Лудогорец ще играе срещу Балкани от Косово в първия кръг на Шампионската лига по футбол, отреди жребият на Европейската футболна асоциация (УЕФА).

Лудогорец ще бъде гост в първия мач на 11/12 юли и ще бъде домакин в реванша на 18/19 юли.

Балкани спечели втората си поредна и втора в историята титла на Косово само преди месец, финиширайки на три точки пред Дрита в първенството. Треньор на отбора е 56-годишният Илир Дая, който през кариерата си е водил още десет клуба от региона.

Лудогорци избегнаха най-неудобния опонент сред непоставените отбори - шведският шампион Хекен.

Останалите възможни опоненти на "зелените" бяха КИ Клаксвик от Фарьорски острови, Струга от Северна Македония, както и победителят от предварителния кръг измежду Атлетик Ескалдес (Андора), Будучност (Черна гора), Тре Пене (Сан Марино) и Брейдаблик (Исландия).

Финалът в следващото издание на най-престижния европейски клубен турнир ще бъде на 1 юни на стадион „Уембли“ в Лондон.