Манчестър Сити с трудна победа срещу новака Шефилд Юнайтед, Астън Вила победи Бърнли

манчестър сити трудна победа новака шефилд юнайтед астън вила победи бърнли
18:05, 27.08.2023

Шампионът Манчестър Сити постигна трудна победа с 2:1 като гост срещу новака Шефилд Юнайтед в мач от третия кръг на Висшата лига.

"Гражданите" срещнаха сериозна съпротива, но гол на Родри две минути преди края донесе трите точки за тима на Гуардиола. Ерлинг Холанд можеше да даде преднина на Сити още преди почивката, но в 37-а минута пропусна дузпа. Норвежецът се реваншира през втората част, като в 63-а минута се разписа след асистенция на Джак Грийлиш.

Шефилд Юнайтед изравни с попадение на Джейдън Богъл в 85-а минута, но само три по-късно Родри вкара победен гол за Сити.

Астън Вила също постигна успех като гост с 3:1 срещу Бърнли. Мати Кеш вкара два гола за бирмингамци през първата част, а Муса Диаби отбеляза трето попадение след почивката. За Бърнли точен бе Лайл Фостър.

Астън Вила има 6 точки след първите кръга и заема шесто място. Бърнли е без спечелена точка и е в дъното на таблицата.

Мария Габриел изказа съболезнования на семействата, загубили своите близки при експлозиите край Букурещ