Манчестър Юнайтед губи Рашфорд за няколко седмици

14:55, 12.04.2023
манчестър юнайтед губи рашфорд няколко седмици

Основният реализатор на Манчестър Юнайтед през този сезон Маркъс Рашфорд ще отсъства от игра за "няколко мача", обявиха от "червените дяволи" на клубния сайт.

Английският национал получи разтежение при успеха на неговия тим с 2:0 срещу Евертън у дома в последния кръг от Висшата лига, като дори бе заменен принудително за заключителните 10 минути от двубоя.

Днес пък от клуба официално потвърдиха, че Рашфорд пропуска утрешния първи дуел срещу Севиля от четвъртфиналите на турнира Лига Европа, а според информациите на Острова нападателят няма да бъде на разположение за период от около 3-4 седмици, но все пак ще се върне в игра преди края на сезона.

"Маркъс Рашфорд няма да бъде на разположение за четвъртфиналния мач от Лига Европа срещу Севиля в четвъртък поради мускулна контузия.

Нападателят беше сменен в 80-ата минута при съботната победа с 2:0 във Висшата лига над Евертън на "Олд Трафорд" и веднага беше подложен на лечение. След проведените медицински изследвания се установи, че той няма да бъде в състава за няколко мача, но се очаква да се върне за края на сезона", се казва в съобщението на Манчестър Юнайтед.

През този сезон Рашфорд има 28 гола и 10 асистенции за "червените дяволи" в 47 срещи във всички турнири.