Манчестър Юнайтед и Атлетик Билбао завършиха наравно в контрола в Дъблин

21:56, 06.08.2023
манчестър юнайтед атлетик билбао завършиха наравно контрола дъблин

Манчестър Юнайтед и Атлетик Билбао завършиха наравно 1:1 в контролна среща, играна на стадион "Авива" в столицата на Република Ирландия Дъблин.

И за двата тима това бе последна проверка преди първите им официални мачове за новия сезон следващата седмица.

"Баските" взеха преднина в 29-ата минута, когато Хари Магуайър загуби топката в много опасна зона, което позволи на испанския тим да организира бързо нападение, завършило с гол на Нико Уилямс.

В 67-ата минута обаче момчетата на Ернесто Валверде трябваше да понесат тежък удар, тъй като Айтор Паредес бе изгонен с директен червен картон за нарушение като последен в отбраната срещу тунизиеца Ханибал Меджбри.

Макар и останали с човек повече на игрището, "червените дяволи" стигнаха до изравнителния гол в добавеното време на срещата, когато Магуайър свали с глава една изсипана топка към Факундо Пелистри и уругваецът я прати във вратата на Атлетик Билбао за крайното 1:1.