Манчестър Юнайтед надви Лийдс в луд сблъсък с шест гола

18:01, 20.02.2022
Чете се за: 01:47 мин.
манчестър юнайтед надви лийдс луд сблъсък шест гола

Отборът на Манчестър Юнайтед спечели трудно с 4:2 визитата си на Лийдс в двубой, който отново извади на показ проблемите на "червените дяволи".

Футболистите на Ралф Рангник пропиляха с лека ръка преднина от два гола в началото на втората част, но въпреки това впоследствие намериха сили отново да обърнат нещата в своя полза и да стигнат до успеха.

Капитанът на Юнайтед Хари Магуайър откри резултата в 33-ата минута, разписвайки се с глава след подаване от ъглов удар, а в добавеното време на първата Бруно Фернандеш удвои след центриране на Джейдън Санчо.

След почивката обаче домакините от Лийдс излязоха преобразени и само в рамките на 58 секунди се върнаха в срещата.

Първо, Родриго намали пасива на "белите", след като негов опит за центриране всъщност се превърна в перфектен прехвърлящ удар, който не остави шанс за реакция на Давид Де Хея, а още в следващата атака резервата Рафиня беше точен за 2:2.

Друг играч, появил се от пейката, Фред отново даде аванс на гостите в 70-ата минута, преди младият Антони Еланга да оформи в 88-та минута крайното 4:2.

С успеха "червените дяволи" събраха 46 точки и продължават да заемат 4-та позиция в подреждането, докато Лийдс са 15-ти с 23 пункта само на пет от зоната на изпадащите.

Рамадан Аталай: Прокуратурата да провери свръхпечалбата на частни фирми при фотоволтаиците
Милов завоюва пояса на „Никола Петров“, Евелина Николова грабна купата при жените