Манчестър Юнайтед стигна до успех над Астън Вила в края

20-кратните шампиони на Англия се доближиха на пет точки от днешния си съперник

20:56, 11.02.2024
Чете се за: 01:35 мин.

Манчестър Юнайтед постигна труден успех с 2:1 като гост над Астън Вила в късния неделен мач от програмата на 24-ия кръг във Висшата лига на Англия.

Победният гол реализира Скот Мактоминей с глава в 86-ата минута след асистенция на Диого Далот.

Преди това Расмус Хойлунд беше извел "червените дяволи" напред в резултата в 17-ата минута след подаване на Хари Магуайър.

Домакините изпуснаха няколко голови положения, а вратарят Андре Онана се отличи с добри спасявания. В 67-ата минута обаче Дъглас Луис изравни след подаване в наказателното поле на Юнайтед.

Астън Вила допусна трето поредно домакинско поражение в първенството и е на пето място в класирането с 46 точки.

20-кратните шампиони на Англия се доближиха на пет пункта от днешния си съперник и са на шеста позиция.

В понеделник вечерта е лондонското дерби между Кристъл Палас и Челси, което слага край на кръга.