Британският тандем Анди Мъри и Джо Салисбъри отстраниха вторите в схемата Пиер-Юг Ербер и Никола Маю от Франция с 6-3, 6-2 в първия кръг на олимпийския тенис турнир по двойки.
Мъри, действащ двукратен олимпийски шампион на сингъл, и партньорът му Салисбъри пробиха съперниците веднъж в първия и два пъти във втория сет, за да елиминират претендентите за златните отличия, които имат кариерен Голям шлем.
34-годишният Мъри и 29-годишният Салисбъри ще се изправят срещу германския тандем Тим Пуц и Кевин Кравиц за място в четвъртфиналната фаза.
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив