Маринела Нинева и Иван Андреев станаха шампиони на състезание по крос кънтри в Луковит

Над 200 спортисти от 32 клуба от цялата страна участваха в надпреварите седмица преди националния шампионат в тази дисциплина, който ще бъде също в Луковит на 26 октомври.

маринела нинева личен рекорд маратона мерсин
Снимка:
20:29, 19.10.2024
Чете се за: 01:02 мин.

Маринела Нинева и Иван Андреев станаха шампиони в състезанието по крос кънтри "Луковитски моми", което се проведе на традиционното трасе със старт-финал на градския стадион "Христо Ботев" в Луковит.

Андреев спори за първото място на 3000 метра с Николай Кауфман (Орхание Ботевград) и записа 8:49.8 минути. Кауфман е втори с 8:52.3, а малко след тях завърши шампионът на 800 метра Иван Минков Иванов (Юниверсал София) с 8:58.9.

На 2000 метра Нинева беше първа със 7:07.7 минути, пред Янислава Марикова (Орхание Ботевград) със 7:40.9 и Мария Чолакова (Тракия Пловдив) с 8:33.6.

"Цели кратери са, има повече дупки, отколкото асфалт": Жители на Вакарел искат цялостен ремонт на пътищата в района