Маями Хийт и Бостън Селтикс спечелиха гостуванията си в НБА

Всичко по-интересно от шампионата през изминалата нощ

Маями Хийт Кевин Лав
09:10, 14.02.2024
Чете се за: 02:57 мин.

Маями Хийт и Бостън Селтикс спечелиха гостуванията си в Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада.

"Горещите" спечелиха със 123:97 гостуването си на Милуоки Бъкс. Те водеха в резултата през абсолютно целия мач, като още в края на първото полувреме преднината им бе от над 15 точки. След паузата разликата достигна и до 31 точки, като по този начин Милуоки регистрира шесто поражение в девет срещи след назначаването на Док Ривърс за старши треньор.

В отсъствието на Джими Бътлър над всички за победителите от Маями бе центърът Бам Адебайо, който запълни статистиката с 16 точки, 12 борби и 11 асистенции.

Най-резултатен обаче бе сърбинът Никола Йович, който вкара 24 точки, а с 23 приключи Дънкан Робинсън.

За Милуоки Янис Адетокунбо отбеляза 23 точки, а по 16 прибавиха Малик Бийзли, Деймиън Лилард и Боби Портис.

Бостън Селтикс постигна победа №42 през сезона, с което стана и първият отбор в НБА, който и теоретично си гарантира, че ще завърши сезона с положителен баланс. "Келтите" победиха като гости Бруклин Нетс със 118:110.

Въпреки сравнително малката разлика в края, интрига в срещата на практика липсваше, тъй като Бостън водеше още от края на първото полувреме с двуцифрен актив. Преднината на Селтикс дори достигна до 23 точки в един момент от срещата, но финалният щурм на домакините почти успя да им донесе обрат.

За Бостън с 41 точки и 14 борби завърши Джейсън Тейтъм. Джейлън Браун вкара още 19 точки, а цялата стартова петица на тима приключи с поне 14 точки на сметката си.

Микел Бриджес бе най-полезен за Бруклин с 27 точки, а още 26 прибави Кам Томас.

В друг мач от вечерта Сакраменто Кингс загуби гостуването си на Финикс Сънс.