13:17, 31.03.2021
Чете се за: 00:52 мин.
Тенис
медведев стигна първи финал маями

Световният №2 Данил Медведев за първи път в кариерата си се класира за 1/4 финалите на турнира от сериите АТР Мастърс 1000 в Маями.

Руснакът се справи с представителя на домакините Франсис Тиафо с 6:4, 6:3 за час и половина игра. По този начин поставеният под №1 в турнира Медведев се поздрави с 17-та си победа в 19 мача през настоящия сезон.

Финалистът от тазгодишния Australian Open беше категоричен, пласирайки 24 уинъра и пробивайки своя съперник три пъти.

Следващият съперник на 23-годишния московчанин ще бъде испанецът Роберто Баутиста Агут, който отрази мачбол, за да се пребори с американския гигант Джон Иснър след 6:3, 4:6, 7:6(7).

20-годишният Себастиан Корда пък достигна до първи четвъртфинал в турнир от сериите Мастърс 1000, след като записа и първа победа в кариерата си над тенисист от топ 10.

Американецът надделя над петия поставен и №9 в ранглистата Диего Шварцман от Аржентина с 6:3, 4:6, 7:5 след повече от 2 часа и половина на корта.

В заключителния сет Корда сервираше за победата при 5:4, като дори стигна до мачпойнт, но нервите го подведоха и Шварцман върна брейка. Веднага след това обаче Себастиан проби отново и при втория си опит затвори двубоя с гейм на нула.

Така синът на бившия №2 в света Петър Корда очаква Андрей Рубльов в следващия кръг, който се справи с Марин Чилич след 6:4, 6:4.

Поставеният под номер 2 Стефанос Циципас също се класира за първи път за четвъртфиналите в Маями. Гъркът надигра №24 в схемата Лоренцо Сонего (Италия) с 6:2, 7:6(2) за 91 минути.

Циципас пласира 20 печеливши удара и не даде нито една възможност за пробив на съперника в двубоя.