В Народното събрание ще се проведе кръгла маса за предприемане на мерки за решаване на проблемите с безопасността на пътя. Конференцията е под патронажа на председателя на парламента Наталия Киселова и с подкрепата на Комисията по конституционни и правни въпроси.
Кръглата маса е по инициатива на сдружение "Европейски център за транспортни политики" и сдружение "Ангели на пътя".
Целта на форума е да се обединят усилията на законодателната, изпълнителната и съдебната власт около ключови приоритети за подобряване на безопасността на движението по пътищата. Преди форума от сдружение "Ангели на пътя" се събират пред парламента, за да заявят исканията си за законови промени. Близките на деца, загинали при катастрофи, настояват за адекватно законодателство и по-строги мерки срещу нарушителите на пътя.
Самолетна катастрофа във Франция: 11 души загинаха при обучение за скачане с парашут
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи
Гореща вълна обхваща и България, предупреждения за опасни температури в цялата страна