10:16, 13.07.2020
Чете се за: 00:36 мин.
Европейски футбол
милан наполи зрелищно равенство

Тимовете на Наполи и Милан поделиха точките след равенство 2:2 пред празните трибуни на „Сан Паоло“ в двубой от 32-ия кръг на италианската Серия А.

Домакините започнаха по-добре срещата, но се оказаха в ролята на догонващи след точната интервенция на Тео Ернандес в 20-та минута. Натискът на неаполитанци даде резултат и четвърт час по-късно Джовани Ди Лоренцо възстанови паритета. Възпитаниците на Дженаро Гатузо, който се изправи срещу бившия си отбор, владееха инициативата и след точно час игра Дрис Мертенс направи обрата пълен след асистенция на Хосе Кайехон.

Въпреки добрата си игра, Наполи инкасира изравнителен гол, реализиран от Франк Кесие от дузпа в 73-та минута. В края на срещата Алексис Салемакерс си изкара на бърза ръка два жълти картона и пое преждевременно към съблекалнята на „росонерите“.

Точката остави Наполи на две пред Милан в борбата за място в евротурнирите догодина. В следващите си мачове Милан приема у дома Парма, докато Наполи гостува на Болоня.

Чете се за: 00:55 мин.
Жирона търси алтернатива в съседна Барселона да приема мачовете от Шампионската лига
17:05, 07.05.2024