от Димитър Русев , Източник: БНР
20:22, 20.12.2020
Чете се за: 00:44 мин.
милан остана точка интер

Милан и Интер запазиха разликата от една точка помежду си след победи с по 2:1 в 13-ия кръг на калчото. Лидерът Милан надигра Сасуоло с 2:1 като гост и продължава без загуба от началото на сезона, а Интер се справи трудно с непретенциозния Специя със същия резултат у дома.

Рафаел Леао откри резултата в полза на Милан срещу Сасуоло с най-бързия гол в историята на Серия А. Леао се разписа в 7-а секунда на мача.

Малко по-късно халфът на Милан Хакан Чалханоглу прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада след намесата на ВАР.

В 26-а минута Алексис Салемакерс покачи на 2:0 след бърза контраатака.

Сасуоло върна един гол минута преди края чрез Доменико Берарди.

До края Милан удържа крехкия си аванс и остава на върха на класирането с 31 точки.

Градският съперник Интер е втори на точка след "росонерите". Тимът на Антонио Конте поведе с гол на десния халфбек Ашраф Хакими, който майсторски вкара с удар в близкия ъгъл в 51-а минута.

Ключовият момент в мача на "Сан Сиро" бе в 71-а минута, когато реферът отсъди дузпа за Интер, която Ромелу Лукаку превърна в гол.

Специя намали резултата в добавеното време след точно попадение на Роберто Пиколи. Българският национал Андрей Гълъбинов продължава да лекува контузия и не бе в групата на Специя за мача.