Милан с първа точка в Шампионска лига

Милан Порто Калабриа
21:40, 03.11.2021
Чете се за: 01:32 мин.

Сблъсъкът между Милан и Порто от 4-ия кръг от груповата фаза на Шампионска лига завърши при резултат 1:1. Луис Диас даде преднина на "драконите" след само 5 минути и 2 секунди игра на стадион "Сан Сиро", а автогол на Шасел Мбемба донесе точка на росонерите.

Гостите наложиха натиск и поведоха още в 6-ата минута. Луис Диас се озова сам срещу вратаря в наказателното поле и изпрати топката в долния десен ъгъл за 1:0.

След почивката възпитаниците на Серджо Консейсао имаха добра възможност да удвоят преднината си, но удар на Отавио срещна напречната греда.

В 61-ата Шасел Мбемба отклони удар в собствената си врата за крайното 1:1.

Домакините имаха шанс да стигнат до пълен обрат, но попадение на Златан Ибрахимович бе отменено заради засада в хода на нападението.

Това е първият случай, в който Милан не успява да спечели нито един от първите си 4 мача в турнира.

Порто заема 2-ата позиция в група В с 5 пункта, но е с мач повече от Атлетико Мадрид, който гостува на Ливърпул. Милан остава последен с 1 точка.