Мирослава Минчева се нареди 6-а на 25 метра пистолет на Световната купа в Кайро

мирослава минчева нареди метра пистолет световната купа кайро
12:51, 29.01.2024

Мирослава Минчева зае 6-о място във финала на 25 метра пистолет за жени на състезанието от Световната купа по спортна стрелба в Кайро.

Българката записа 583 точки в квалификациите, като стреля много добре в бързата стрелба тази сутрин с 294 точки, което й помогна да влезе във финала.

В битката за медалите състезателката на Светкавица Търговище порази 19 мишени и в крайна сметка остана шеста в класирането.

Златото заслужи представителката на Германия Дореен Фенекамп с 39 точки. 28-годишната състезателка от Гелнхаузен е и действаща световна шампионка на 25 метра пистолет.

Припомняме ви, че преди няколко дни на Световната купа в Кайро българинът Самуил Донков грабна сребърен медал на 10 метра пистолет при мъжете.