Самуил Донков спечели сребро на Световната купа по спортна стрелба в Кайро

самуил донков спечели сребро световната купа спортна стрелба кайро
14:57, 26.01.2024
Чете се за: 01:17 мин.
Още

Българинът Самуил Донков спечели сребърен медал на 10 метра пистолет на състезанието от Световната купа по спортна стрелба в Кайро, Египет.

Родният представител даде седми резултат в квалификациите с 580 точки, но във финала показа страхотна стрелба, която му позволи да се изкачи до втората позиция с 241.7 точки.

Самуил Донков бе много близо и до това да се окичи със златния медал, но в крайна сметка само 0.2 точки разделиха участникът ни на Олимпийските игри в Рио де Жанейро 2016 от победителя Хо ги Лим от Република Корея.

Бронзовият медал и последното място на почетната стълбичка заслужи литовеца Лаурис Страутманис.

Другият български представител в състезанието Калоян Стаменов остана извън първите 50 в хода на пресявките с 551 точки.

Даниил Медведев осъществи знаменит обрат от 0:2 сета срещу Зверев и отново ще играе за титлата на Australian Open
Изпълнителният комитет на БФС: Конгресът остава на 15 март