Монтана 2003 с второ поредно поражение в баскетболната Адриатическа лига за жени

11:50, 03.02.2023
монтана 2003 пети успех редовния сезон адриатическата лига жени
Снимка: ЖБК Монтана 2003

Баскетболният отбор на Монтана 2003 за жени допусна втора поредна загуба в Адриатическата лига, след като отстъпи с 46:50 (13:15, 15:12, 13:12, 5:11) като гост на Войводина 021 Нови Сад.

Българките имаха аванс от 46:41 преди заключителните четири минути на срещата, но до края те не успяха да вкарат кош и в крайна сметка допуснаха обрат.

Най-резултатна в двубоя стана Анджелика Митрашинович от тима на Монтана 2003, която вкара 17 точки, а Шерин Сътерланд добави за българския тим. В същото време за победителките Тина Селакович и Жаклина Янкович завършиха с по 12 пункта в актива си.

"Изиграхме добре 35 минути, но в последните 5 нямахме кош. Имаше и малко умора. Мисля, че имахме отличен план за мача, но просто не успяхме да вкараме кош в последните минути. Пропуснахме някои стрелби и взехме лоши решения в нападение. Позволихме да ни вкарат доста точки от борбата в нападение и това също беше проблем. Отборът на Войводина е най-добрият по този показател и има близо 20 борби в нападение", коментира старши треньорът на Монтана 2003 Николай Господинов след поражението.

В класирането тази победа изкачи Войводина 021 на първото място в подреждането с актив от 18 точки и баланс 8-2, докато Монтана 2003 заема 4-та позиция с 15 пункта и баланс 5-5.