Националките по баскетбол до 18 г. допуснаха поражение и във втората контрола с Хърватия

националките баскетбол допуснаха поражение втората контрола хърватия
Снимка: БФ Баскетбол
16:08, 11.07.2022
Чете се за: 01:07 мин.

Националният отбор за девойки до 18-годишна възраст записа нова загуба в подготовката си за Европейското първенство в София от 30 юли до 7 август. Тимът ни отстъпи и във втората контрола пред силния тим на Хърватия, този път с 47:78.

Нашите момичета изиграха една равностойна четвъртина срещу съперника си, който с този набор два пъти стига до финала на турнира Словения Бол, като веднъж печели и титлата на надпреварата. Основния си удар домакините наложиха във втората четвърт, когато вдигнаха разликата до 17 точки.

Отборът ни се прибира в България и ще продължи подготовката си в Самоков, преди да изиграе още две проверки срещу елитния тим на Гърция.

България победи Гърция и записа трети пореден успех на Евроволей 2022 за юноши до 18 години