Националките по баскетбол до 18 г. спечелиха втората контрола с Румъния

Димана Костова бе най-резултатна за България със 17 точки

Български национален отбор по баскетбол за девойки под до 18 години
Снимка: Българска федерация по баскетбол
15:14, 28.07.2024
Чете се за: 01:27 мин.

Националният отбор на България по баскетбол за девойки под 18 години завърши с победа подготовката си преди европейското първенство в Плоещ през следващата седмица. В последната си контрола тимът постигна драматичен обрат срещу Румъния със 70:69, взимайки реванш за загубата ден по-рано.

Първото полувреме бе сравнително равностойно, като двата отбора си размениха по една част. Домакините поведоха с 5 точки аванс след десет минути игра, а на почивката се оттеглиха при 35:33 в своя полза.

След паузата обаче настъпи подем в играта на гостите, които вкараха 18 безответни точки през третата четвърт и след края й се откъснаха с 56:42. Въпреки срива в играта си обаче, баскетболистките на Маргарита Маринкова показаха характер в заключителните минути и стигнаха до обрата в самия край.

Димана Костова бе най-резултатна за България със 17 точки. Николета Стойнова отбеляза 16, с 13 е Деница Манолова, 11 добави Елена Драгоева.

Европейското първенство в Дивизия B ще се проведе в румънския град Плоещ в периода 2-11 август. България е в група с Гърция, Ирландия, Северна Македония и Норвегия.