Националният „Отбор на надеждата“ завърши седми на Евро 2022

националният bdquoотбор надеждатаldquo завърши седми евро 2022
09:08, 18.07.2022
Чете се за: 02:07 мин.

Националният „Отбор на надеждата“ завърши на седмо място в крайното класиране на европейското първенство по стрийт футбол за хора в неравностойно положение в град Вроцлав, Полша, в което взеха участие 16 състава.

Българският тим загуби с 3:5 от един от четирите участващи отбора на домакините двубоя си за влизане в топ 6 на турнира, а след това надигра Австрия с 6:2 в срещата за спечелване на седмата позиция.

Ден по-рано „Отбор на надеждата“ загуби в ¼-финалите на състезанието с 2:3 от друг състав на домакините, формиран от играчи от град Честохова. Българският тим завърши участието си в турнира с актив от 3 победи и 3 загуби, като изключително ценен беше успехът му със 7:5 над Украйна, който го класира на второ място в силната група А и му даде възможност да влезе в топ 8 на Евро 2022.

„Представянето на нашия отбор е задоволително, имайки предвид кратката едноседмична подготовка. Имахме планирано участие на „Отбор на надеждата“ на световното първенство по футбол за бездомни хора в Ню Йорк в началото на септември, но то беше отложено за догодина, заради очаквания за нова вълна от коронавируса COVID-19. Това наложи да пренастроим целия си календар за турнира във Вроцлав, който се провежда 2 месеца по-рано и на практика нямахме достатъчно време за подготовка“, коментира Виктор Кирков, създател и мениджър на тима.

Официално: Едмонд Назарян пропуска олимпийската квалификация в Истанбул и игрите в Париж
14:35, 07.05.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Яник Синер: Може би ще имаме повече отговори на въпроса за завръщането ми след седем или десет дни
14:24, 07.05.2024
Чете се за: 00:57 мин.
Дъжд прекъсна обрат на Виктория Томова от последния кръг на квалификациите в Рим
Чете се за: 05:05 мин.
Турнирът Beach Pro Tour ще привлече част от най-добрите състезатели по плажен волейбол
13:23, 07.05.2024
Чете се за: 03:02 мин.
Любомир Ганев: Българската федерация по волейбол ще задължи елитните отбори да имат двойки в плажния волейбол
13:07, 07.05.2024
Чете се за: 02:52 мин.
Ръководството на ЦСКА води преговори с играчи и треньори за следващия сезон
12:45, 07.05.2024
Чете се за: 03:07 мин.
Уилиам Чолов е шампион на турнира "Златен гонг", Петър Белберов победи Йордан Морехон
12:33, 07.05.2024
Спортни новини 07.05.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 07.05.2024
Стоян Орманджиев: Новият стадион на ЦСКА ще бъде построен
11:54, 07.05.2024
Чете се за: 03:15 мин.