Надие Жаафар с титла, джудистите ни трети в отборното на Балканиадата

надие жаафар титла джудистите трети отборното балканиадата
08:24, 12.09.2022
Чете се за: 02:17 мин.

Младите ни джудисти завършиха с пълен комплект медали във втория ден на балканиадата за юноши и девойки, старша възраст в Коджали (Турция).

Надие Жаафар взе титла в категория до 70 кг. На финала състезателката на столичния „Респект“ се пребори за отличието над туркинята Хатидже Кочиги. Преди това Надие постигна още две победи – над румънката Ханна Балох и представителката на Силан Ок.

В същата категория Емили Апостолова остана пета, след като загуби малкия финал от Ханна Балох, с което румънката взе реванш за поражението от Надие на старта в категорията.

Георги Кацов, също от „Респект“, се окичи със сребро в категория до 90 кг. На финала младият талант отстъпи на турчина Микали Залоглу.

Бронза в колекцията допълни Денис Рушидов. В тежка категория над 90 кг джудистът на ЦСКА се наложи над румънеца Лука Ханчиута.

Така младите ни таланти приключиха с общо 5 медала. Ден по-рано Преслав Петров взе сребро в категория до 73 кг, а Моника Шопова (44) – бронз.

В отборната надпревара джудистите ни са трети, като за отличието победиха Гърция. Нашият тим бе в състав Моника Шопова (48), Георги Дамянов (60), Цветелина Павлова (63), Христо Динев (81), Надие Жаафар (над 63) и Денис Рушидов (над 81 кг).

Титлата спечелиха домакините след успех над Румъния.

Другият бронз взеха състезателите на Босна и Херцеговина, наложили се над Черна Гора.

Кевин Пенев: Ще се опитам да направя финали на прескок и на земя на европейското в Римини
13:35, 19.04.2024
Чете се за: 01:35 мин.
България попадна в първа група на европейското по волейбол за жени под 18 години и ще играе в Ираклион
13:24, 19.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Юлиан Нагелсман остава начело на Германия до Мондиал 2026
13:00, 19.04.2024
България ще участва с пълни отбори на европейското първенство по спортна гимнастика в Римини
12:52, 19.04.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Как Емилиано Мартинес получи два жълти картона и все пак класира Астън Вила за полуфиналите в Лигата на конференциите
12:28, 19.04.2024
Чете се за: 03:00 мин.
Спортни новини 19.04.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 19.04.2024
Фернандо Каранга поднови тренировки с ЦСКА, Фаетон се завръща в групата за мача с Арда
12:10, 19.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Александър Георгиев стана вратарят с най-много победи в рамките на редовния сезон в НХЛ
11:57, 19.04.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Радослав Росенов и Рами Киуан дават старт на българското участие на европейското по бокс в петък
11:50, 19.04.2024
Чете се за: 00:45 мин.