Наполи измъкна равенство срещу Барселона и остави интригата за реванша

Двата отбора си размениха по един гол преди реванша в Барселона

23:51, 21.02.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Роберт Левандовски Наполи Барселона

Първият осминафинален двубой между Наполи и Барселона в Шампионска лига завърши при резултат 1:1. Централните нападатели на двата отбора Роберт Левандовски и Виктор Осимен се разписаха за своите тимове.

Каталунците диктуваха случващото се на стадион "Диего Армандо Марадона" в хода на първото полувреме. Алекс Мерет запази нулевото равенство до почивката, след като спаси удари на Ламин Ямал, Роберт Левандовски и Илкай Гюндоган.

След паузата възпитаниците на Шави Ернандес заслужено откриха резултата. Педри изведе Роберт Левандовски в наказателното поле, а полякът отправи изстрел по земя за 1:0.

Виктор Осимен се отчете с гол за неаполитанци в първия си мач за клуба от 23 декември. Нигерийският нападател бе сам срещу вратаря и с удар в далечния ъгъл изравни.

Реваншът между двата отбора е на 12 март от 22:00 часа.