Нестеров е на четвъртфинал на сингъл и полуфинал на двойки на тенис турнир в Кувейт

пьотр нестеров надигра водача схемата монастир класира четвъртфиналите
Снимка: БФ Тенис
17:19, 07.12.2023 (обновена)
Чете се за: 02:02 мин.

Националът на България за Купа Дейвис Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове на открито в Ал Захра (Кувейт) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 7 Нестеров отстрани британеца Алистър Грей със 7:6(3), 7:5 за 2:11 часа игра.

20-годишният българин навакса ранен пасив от 1:3 гейма, след което се стигна до тайбрек, в който той доминираше, за да поведе в резултата. В последствие Нестеров поведе с 4:1, но допусна обрат, като при 5:4 Грей сервираше за успеха във втората част и дори стигна до сетбол, но не успя да се възползва, а българинът продължи серията си и затвори мача с три поредни спечелени гейма.

Така Нестеров постигна 14-а победа в последните си 15 мача във веригата на Световната федерация ITF в Кувейт, където спечели два турнира от същия ранг отново в Ал Захра в края на октомври и в началото на ноември.

За място на полуфиналите той очаква третия поставен Реми Бертола (Швейцария).

В надпреварата на двойки Нестеров и Александър Бакши (Грузия), поставени под №4, се класираха за полуфиналите след успех с 6:3, 2:6, 10-3 над идерландците Елгин Хублал и Деней Васерман. Така, в спор за място на финала българо-грузинският тандем ще срещне утре вторите поставени Джилс Хъси (Великобритания) и Алекс Кнаф (Люксембург).

Николай Панайотов: Отборът се цели и на двата фронта, всеки мач е важен