Никол Тодорова спечели златния медал в многобоя на турнира по художествена гимнастика в Будапеща

Тя събра общ сбор от 126.850 - 33.900 на обръч и 33.600 на топка, 29.650 на бухалки и 29.700 на лента

никол тодорова спечели златния медал многобоя турнира художествена гимнастика будапеща
23:19, 17.02.2024
Чете се за: 01:32 мин.

Никол Тодорова спечели златния медал в многобоя на турнира по художествена гимнастика "GRACIA FAIR CUP", който се провежда в Будапеща. Ивайла Горанова остана пета.

Тодорова събра общ сбор от 126.850 (33.900 на обръч и 33.600 на топка, 29.650 на бухалки и 29.700 на лента) и заслужено спечели златното отличие в многобоя. Отличен дебют за Тодорова във възраст "жени". Въпреки допуснатите грешки днес, тя показа изключително силна и атрактивна гимнастика, която не остана незабелязана от съдии и специалисти.

Другата ни представителка Ивайла Горанова направи изключително силна заявка сред най-големите. Със сбор от 119.600 (31.850 на обръч и 31.100 на топка, 31.150 на бухалки и 25.500 на лента), Горанова зае престижното пето място.

Четири от четири възможни финала за българските грации. Три финала за Никол в утрешния ден - на обръч, топка и лента. Един финал за Ивайла на бухалки. Припомняме, че по регламент за финалите се класира по една представителка от страна.

Съдия за България на това състезание е Ина Делчева.

Гледайте Никол Тодорова в предаването за талантливите български спортисти "Аз съм".