Никола Йокич с пети "трипъл-дабъл" за сезона при успеха на Денвър над Шарлът

11:07, 19.12.2022
Чете се за: 02:27 мин.
никола йокич пети трипъл дабъл сезона успеха денвър шарлът

Сръбската звезда на Денвър Нъгетс Никола Йокич изигра поредния си страхотен двубой за своя тим, завършвайки с 40 точки, 27 борби и 10 асистенции при успеха на Нъгетс над Шарлът Хорнетс като домакин в среща от редовния сезон на НБА.

За най-полезния играч през последните два сезона в НБА това бе пети "трипъл-дабъл" от началото на сезона, а в крайна сметка той се оказа решаващ за победата на Денвър със 119:115.

Освен това през първото полувреме Никола Йокич спечели общо 20 борби, с което се доближи само на две от рекорда за едно полувреме, който се държи от Кевин Лав - 22 борби.

Силен двубой за победителите изигра още Арън Гордън, който се отчете с "дабъл-дабъл" - 19 точки и 10 борби, докато за гостите от Шарлът ЛаМело Бол приключи с 31 точки.

С успеха отборът на Денвър Нъгетс вече има баланс 18-11 и заема трето място в Западната конференция, докато Шарлът Хорнест са на последната 15-та позиция в Източната конференция с актив от само седем победи и 23 загуби. "Стършелите" са и тимът с най-лоши показатели от началото на сезона в НБА.

В друг двубой от снощи Минесота Тимбъруулвс вкара 150 точки за домакинския успех срещу Чикаго Булс.